/ROZHOVOR/ Podobných hospůdek uprostřed přírody v Ústí nad Labem moc není. Ta na Střížovickém vrchu se jmenuje Pohoda, pátou sezonu tam vládne Pavel Ungrád. Nikdy si nestěžoval, ale větší zájem turistů by přivítal. Na otázky Deníku odpovídal s rozvahou a současně připravoval dřevo na víkend. Dalších novinek je tu dost. 

Všiml jsem si, změn je tu vidět víc. Co tu stavíte proti ohništi?
Hodně lidí tu používá přírodní ohniště, proto jsem opravil sezení a kousek dál stavím pergolu. Betonové základy mám, připraveny jsou kovové patky, dřevo je pod střechou. Samozřejmě se musí nějak ošetřit, hotový bych chtěl být v dubnu. Dělám to všechno sám, někdy bych potřeboval ještě jedny ruce. Do dětského koutku jsme s majitelem dopravili plechovou pramici, bude z toho pirátská loď, nebo Titanic. Musí se nějak ukotvit, natřít, vyzdobit. 

Pokud si dobře pamatuji, chtěl jste k rekreačním účelům rekreační rybník. Trvá stále Váš zájem?
Ono to není tak jednoduché, jak to z kopce vypadá. Vody je tam málo, bahna stále víc, rybáři mají také své představy. Určitě by se mi to líbilo, ale to je moc složitá věc. 

Každý kdo projede kolem, si musí všimnout lešení. Budete zateplovat nebo máte nějaký problém na střeše?

Bydlím tu, ale všechny opravy a změny musím konzultovat s majitelem. Potřeboval jsem opravit okapy, ale vysokozdvižná plošina se sem nedostane, tak pan majitel Bradáč rozhodl, že postavíme lešení. Překontrolujeme střechu, možná, že dojde i na fasádu. Všechno záleží na počasí, covidu a náročnosti oprav. V květnu musí lešení zmizet. 

Budete zase pořádat v Pohodě hudební a zábavné víkendy?

Samozřejmě. Momentálně už máme nahlášené nějaké akce které budou viděny na našich stránkách.

Podél původní lesní cesty na Sřižáku se buduje nový SINGLETRAIL. Nevíte kdy bude zprovozněn ?

Někdo mi říkal v dubnu, ale přesný termín neznám. Nevadí mi pejskaři, cyklisté, běžci, rybáři. Každému nabídnu kousek stínu a něco k pití. Hlavně, že přijde zas. 

Zdroj: https://ustecky.denik.cz/zpravy_region/pohoda-na-strizovickem-vrchu-budou-se-u-rybnika-zas-rekreovat-ustecane-20220120.html