test 2


Singletrail Střížovický vrch v Ústí nad Labem

Na Střížovickém vrchu v Ústí nad Labem vznikl roku 2022 pohodový singletrail o délce 680 metrů. Jde o lehčí trasu určenou pro začátečníky. Druhá etapa výstavby trasy, která by měla vést až do Všebořic, bude pro pokročilejší jezdce.
 
Traily nejsou vedeny po stávajících pěších stezkách. Příjezdy na začátek trailů vedou po stávajících cestách a v rámci výstavby do nich nebylo zasahováno. Areál přispěje k dalším možnostem volnočasového vyžití v Ústí nad Labem.

Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/aktivity/singletrail-strizovic


Studánka

Studánka se nachází na jižním svahu střížovického vrchu nad zahrádkářskou kolonií. Byla vybudována v roce 1958 (toto datum spolu s iniciály M.N. je vyryté do skály u pramene). Její dominantou je maketa hradu Střekova. Doplněno červen 2010 – O tuto studánku se stará majitel vedlejší zahrady. Můžete se zastavit po každém víkendu a pomoci s úklidem. Majitel rodinného domu pod studánkou p.Maxa jeho předek tuto studánku postavil – Max Nachmüller.


Cvičiště

Areál cvičiště najdete v Ústí nad Labem na Střížovickém vrchu.

Na cvičáku jsou k dispozici dvě cvičební plochy. Jedna je oplocená s překážkami – kladina, dvě metrové překážky (dvojí šíře), překážka typu A, žebřík, cvičný žebřík, plazička. Tato plocha slouží především k výcviku poslušnosti, jedná se o rovnou travnatou plochu. Druhá plocha je neoplocená, mírně svažitá a slouží především k výcviku obrany. Obě dvě cvičební plochy jsou pravidelně udržovány.

V sousedství cvičiště je možný intenzivní nácvik stop, ke kterému slouží rozsáhlé louky. V letních parných měsících je nedaleko (zhruba 200 m) k dispozici rybník. Součástí cvičiště je prostorná klubovna s kantýnou. Je zde také možnost ubytování během víkendových akcí (kapacita zhruba 13 lůžek).

Pro ubytování psů slouží odkládací kotce. Pro motoristy jek dispozici přilehlé parkoviště.